Írás : Url Izabell: “A regényem hitelét az adja, hogy átéltem az eseményeket” (Interjú!) |
Url Izabell: “A regényem hitelét az adja, hogy átéltem az eseményeket” (Interjú!)
2021.01.06. 01:00
Tavaly decemberben adta ki első könyvét Url Izabell. Az írónő Nazar – Török átok címen írta meg művét, amelynek hitelét az adja meg, hogy megtörtént eseményeken alapul, így többek között erről is kérdeztem őt a vele készített interjúm során.
Új remekművel egészült ki a hazai könyvpiac, hiszen a fiatal és tehetséges Url Izabell megjelentette saját művét, amellyel szeretne bemutatkozni a nagyközönségnek. Az írónő Nazar – Török átok címen dobta piacra tavaly év végén a regényét, amelyről azt is érdemes tudni, hogy megtörtént események szolgáltatták az alapját. De nemcsak ezért érdemel tiszteletet a fiatal lány, hanem azért is, mert arra bíztatja az embereket, hogy legyenek önmaguk, úgy nézzenek ki, ahogyan ők akarnak. Többek között regényéről, az írásról, valamint jövőbeni terveiről is kérdeztem őt az e-mailben vele készített interjúm során.
Úgy tudom, hogy a Nazar - Török átok című regényed személyes tapasztalatok alapján íródott. Miért döntöttél úgy, hogy papírra veted a gondolataidat?
Gyerekkorom óta foglalkoztatott az írás, de akkoriban mégcsak sárkányokról és vámpírokról szóltak a történeteim. Hosszú ideig nem találtam a saját hangomat és több zsánerben is kipróbáltam magam. Ahogy felnőttem, megfogalmazódott bennem az igény, hogy ne csak szórakoztassak, hanem közvetítsek egyfajta értéket is. Azt gondolom, hogy az élet olykor durvább forgatókönyveket hoz össze, mintha mi találnánk ki őket. A regényem hitelét az adja, hogy átéltem az eseményeket. Nem elképzeltem, hogyan érezhet egy bántalmazott nő, és nem cikkekre hagyatkoztam, hogy megtudjam, milyen lehet Törökország. Persze, amikor a volt barátom zaklatott, nem az járt a fejemben, hogy "huh, ebből micsoda sztori lesz!" A gyógyulási folyamatok után viszont szerettem volna kihasználni a tapasztalataimat, és esetleg példát mutatni azoknak, akik hasonló helyzetben vannak.
Magán úton jelentetted meg a könyvedet. Szerinted milyen előnyei vannak a szerzői kiadásnak?
Jó lenne azt írnom, hogy a magánkiadás az optimális döntés, de sajnos a gyakorlatban nehezebb mindent egy személyben kézben tartani. Persze abszolút vannak előnyei! Nem leszel hónapokig várólistás egy kiadónál, nem kell attól tartanod, hogy azért utasítják el a kéziratodat, mert anyagilag nem látnak benne fantáziát. Mivel te magad vagy a befektető, te hozol meg minden döntést. Milyen legyen a borító, puha vagy keménykötéses kiadványod legyen, fényes vagy matt fedést válassz-e...stb. Szabadkezet kapsz, ugyanakkor nincs segítséged a marketinget illetően és a szerkesztési/tördelési folyamatokat is egytől-egyig neked kell felügyelned. Időtakarékosságból voksoltam emellett a megoldás mellett, de legközelebb lehet, hogy megpróbálkozom a hagyományos úttal.
Van saját weboldalad és jelen vagy a közösségi oldalakon is. Mennyire tartod fontosnak, hogy ezeken a felületeken kommunikálj az olvasóiddal?
A közösségi oldalak jelentik az elsődleges csatornát a reklámozásban és kommunikációban. A 21. században elengedhetetlen az internetes megjelenés. A tévés reklámok milliókban fájnak, ami lássuk be, nem gazdaságos egy 3500 ft-os könyv esetében. Egyébként pedig imádok az olvasóimmal beszélgetni. Minden egyes rendelésnél izgatott vagyok, és nagy örömmel veszem, ha kapok egy fotót a könyvről, vagy bármiféle visszajelzést. Az írás egy szolgálat, amihez alázatra van szükség. Az online felületeken állok rendelkezésre és igyekszem megválaszolni a felmerülő kérdéseket. :)
Sokan szeretik az e-könyveket, de azt hiszem, a legtöbben még a nyomtatott történeteket olvassák inkább. Te melyiket részesíted előnyben íróként, valamint olvasóként?
Teljes mértékben nyomtatott könyv párti vagyok. Lehet, hogy ez maradi gondolkodás, de ha pénzt fizetek valamiért, akkor szeretném megtapintani a fizikai valójában. Egyébként is 0-24-ben az elektromos kütyüket nyomjuk. Ha egy regényen dolgozom, akár napi 6-7 órát ülök a számítógép előtt. Néha jólesik bebújni az ágyba és elmenekülni a technológia elől. Nekem természetesen az olvasóim igényei az elsődlegesek, azért terveztem e-book kiadást is. Végül ez azért nem valósult meg, mert egy pdf. dokumentumért nyilván kisebb összeget lehet elkérni, mint egy nyomtatott könyvért. Attól tartottam, hogy ha kijövök egy e-book verzióval, többé nem lesz kereslet a papír alapú példányokra. Komoly kockázatot kellett vállalnom, hogy befektessek önmagamba és finanszírozzam x darab regény nyomtatását. Újra szeretném használni a gardróbomat, úgyhogy először onnan kell kiárulni a készletet. :D
Az Instagramon igazán gyönyörű ruhákban láthatunk téged. Mennyire tartod fontosnak a divatot?
A szenvedélyem a divat. Régebben divattervezőnek készültem, de aztán más irányt vett az életem. Szerintem ez a legkézenfekvőbb módja az önkifejezésnek, még azelőtt, hogy az ember megszólalhatna. Hosszú utat tettem meg, amíg rátaláltam a stílusomra és a kellő önbizalomra, hogy ne akarjak beleveszni a tömegbe. Mindenkit arra biztatok, hogy legyen bátor azt hordani, ami csak tetszik neki. Tapasztalatból mondom, hogy nem mernek beszólni az extrémebb szettekre. :D Szerzőként pedig nemcsak a könyvünket kell eladnunk, de önmagunkat és a személyünket is. Fontos, hogy megjegyezhetőek legyünk és felkeltsük a leendő olvasó kíváncsiságát.
Bizonyára a Nazar olvasói nagyon szeretnék már kezükben tartani a következő könyvedet is. Mik a terveid a jövőre nézve az írással kapcsolatban?
Rakétát kötöttem a csizmámra, hogy 2021-ben is tudjak valamit villantani. :D A Nazart nagyon kis ráérősen írogattam, mondván; úgysem hajt a tatár. Így sikerült évekre kitolni a munkafolyamatot. Most szuper motiváltnak érzem magam, hiszen vannak, akik már számítanak is a következő megjelenésre. Értük megéri dolgozni. :) A '21-es regényem rengeteg kutatómunkát igényel, valamint nagyobb hangsúlyt fog a világépítésre fektetni. Egy olyan országról szeretnék reális képet festeni, ahol sportot űznek a nők kínzásából. Iránban tíz év börtön jár, ha nyilvánosan leveszik a hidzsabot. Börtön, ha nyilvánosan bicikliznek. Börtön, ha megpróbálnak besurranni egy focimeccsre. "A teheráni csecsemő" az emberi küzdelemről fog szólni és garantáltan felkavaró lesz. Abból a szempontból lesz más, mint a hasonló könyvek, hogy férfi szemszögből is bemutatja majd az eseményeket. Hiszen nemcsak a nők életét teszi pokollá az elnyomó rezsim.
A regényt hivatalos weboldalán meg is vásárolhatjátok! Ha pedig szeretnétek jobban megismerni Url Izabellt, akkor azért is nézzetek be hivatalos oldalára, valamint közösségi oldalaira is! Linkek hozzá:
https://www.urlizabell.com/
https://www.facebook.com/Url-Izabell
https://www.instagram.com/urlizabell/?hl=hu
(A cikket írta és az interjút készítette: Ebergényi Viktória)
(Fotók: instagram.com/urlizabell)
|